EFT - Technika emoční svobody

Tato metoda navazuje na staré tradiční metody harmonizace fyzického těla i psychiky. Vychází z předpokladu, že příčina našich nemocí i všeho, co se nám v našem životě "nelíbí", je v nás samých. Pramení z našich strachů, negativních emocí, které nám naše podvědomí uložilo do určitých vzorců, které se nám v našem životě i v naše fyzickém těle stále zrcadlí či nás omezují tak dlouho, dokud nedojde k pochopení, přijetí a odpuštění. Chceme-li tedy změnit svůj zdravotní stav nebo opakující se situace v našem životě, je nezbytné změnit své myšlení. Chceme-li změnit svůj život či okolní svět, musíme změnit sami sebe.

 EFT karate hrana

Používám EFT terapie samostatně nebo jako součást reflexní terapie, která přináší stimulaci a uvolnění ve fyzické rovině a reflexní diagnostikou nás tělo nasměruje i k myšlenkám či vzorcům chování, které za přetížením dané oblasti stojí. Někdy je třeba ji použít ale i samostatně, v případě že narazíme na komplikovanější téma.

 

Co je EFT - „Emotionally freedom techniques" známá v češtině jako "Technika emoční svobody" a jak může pomoci?

Za autora metody je považován Američan Gary Craig, který svou práci založil na poznatcích renomovaného amerického psychologa dr. Rogera Callahana. Pomáhá při zpracování a odstraňování nechtěných negativních emocí a vzorců myšlení/chování. Je založena na objevu, že příčinou všech negativních emocí je porucha v energetickém systému těla. Jedná se o energetickou formu "psycho-akupresury". Poklepáváním na sérii bodů na těle ve spojení s afirmacemi dochází k vyrovnání tělesného energetického systému těla - ke zpracování a odblokování negativních emocí.

Společně budeme hledat emoce a vzorce, které Vám již neslouží, přesto stále zůstávají ve Vašem podvědomí. První krok je tyto emoce a vzorce myšlení najít a pojmenovat. Už to samo o sobě poskytuje vnitřní svobodu. Dále budeme vše nepotřebné s láskou zpracovávat, odpouštět, propouštět a případně nahrazovat novými vzorci.

Negativní emoce, pokud přetrvávají dlouho nebo se objevují opakovaně, velmi často vyvolají nemoc ve fyzickém těle. V ezoterických naukách najdeme vždy souvislost mezi negativními myšlenkami, negativními emocemi a fyzickou nemocí či psychickou nepohodou. Západní medicína v některých případech uznává podobnou souvislost a mluví o psychosomatických poruchách. Ať už se svým postojem přikláníte k jedné či druhé straně (ev. k žádné;-) ), technika EFT Vám může pomoci s následujícími potížemi:

 • stres
 • častá únava
 • nadváhaEFT terapie
 • strach, že něco nezvládnu
 • fobie
 • snížené sebevědomí
 • nerozhodnost
 • pocit viny
 • stud
 • ztráta motivace
 • dětské problémy
 • negativní vzpomínky
 • neplodnost
 • nespavost
 • vznětlivost
 • vztahové problémy
 • migrény
 • bolesti zad apod.
 • závislost na cigaretách
 • alergie a jiné potíže

 
Výhody metody:

 • hledá a řeší příčiny,  ne jen projevy potíží
 • úleva je obvykle rychlá, s dlouhotrvajícími výsledky
 • vyřešené problémy se již neobjevují znovu
 • nebolestivá, bez vedlejších účinků (nepoužívá jehly, léky ani nic podobného)

 

Citáty z knihy "Čtyři dohody" od Don Miguel Ruiz:

"Lidská mysl je jako úrodná půda, do které jou neustále zasazována semena. Semeny jsou názory, ideje a pojmy. Slovo je kouzlo. Zasadíte semínko, myšlenku, a ta roste.Každý člověk je kouzelníkem, a svými názory kolem sebe neustále šíříme kouzla..."

"Tyto tipy kouzel je obtížné rozbít. Kdykoli slyšíme nějaký názor a uvěříme mu, vytváříme tím dohodu a ta se stává součástí našeho systému víry. Jediná věc, kterou můžeme udělat, je uzavřít novou dohodu založenou na pravdě. Pravda je nejdůležitější součást proto, abychom vážili slova. Jedině pravda má moc zlomit prokletí a ovobodit nás."

 

S postupným pochopením a přijetím  sebe sama, může klient převzít plnou zodpovědnost za svůj život, své myšlení a začít žít svůj stávající život s již "novým vědomím" a tím ho tvořit k obrazu svému ... Ale pochopit, přijmout a v tom našem reálném hmotném světě změnit vše, co je potřeba, abychom byli šťastní  a zdraví, musíme každý sám. To za nás nikdo neudělá...ani terapeut, ani léčitel, ani lékař ... 
Prakticky to znamená, že pokud nám terapeut či léčitel rozpustí energetický blok nebo zharmonizuje čakry aniž bychom přitom nebo potom pochopili, čím jsme si energetickou rovnováhu narušili, dříve či později si energetické bloky opět začneme znovu vytvářet. Avšak jejich dočasné uvolnění, rozproudí energii v našich tělech, a s nabranou životní silou se nám může ukázat vše, co jsme předtím neviděli...
EFT je jeden ze způsobů ,který nás vede k tomu, abychom si vzali zpět svou zodpovědnost nad svým vlastní životem, svým zdravím a byli si plně vědomi toho, že druzí nám mohou jen podat pomocnou ruku. Pomáhá také naučit vnímat své emoce i tělo a rozumět jim.
  
EFT mapka bodů

Terapie probíhají na adresách:

1. Poliklinika, Na příkopech 103, 261 01 Příbram I - Po/St

Hejbemese.cz, Tyršovo nám. 25, 267 24 Hostomice - od 1.5.2018 - Út

Moudrý dům Hostivař, Za Kačabou 5, 102 00 Praha Hostivař 

 

V případě imobilních klientů mohu za Vámi dojet domů, cena 5Kč/km (počítáno z Hostomic pod Brdy)

Objednat se můžete zde: h-terapie@seznam.cz, tel.: 777121685.

Délka terapie se stanovuje individuálně.

Ceník terapie EFT:

30 min. - 400Kč 

60 min. - 600Kč 

90 min. - 800Kč 

120 min. - 1000Kč 

 

Zákonem povinné informace pro všechny, kteří se rozhodnou na mne obrátit v oblasti terapií alternativními směry: "Jakékoli harmonizace, terapie alternativními směry nenahrazují lékařskou péči, jsou pouze jejím doplňkem!"

Výrobce: Řadit podle: Položek na stranu: Zobrazení:
EFT terapie
EFT - Technika emoční svobody
Dostupnost: Dle domluveného termínu
ks
Cena s DPH400,-
Dárkový poukaz
Dárkový poukaz na služby a výrobky v hodnotě dle výběru
Dostupnost: Skladem
ks
Cena s DPH100,-
Copyright © www.harmonizacniterapie.cz, provozováno na systému tvorba e-shopu a pronájem e-shopu Shop5.cz

© www.harmonizacniterapie.cz

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace