Průběh reflexní terapie aneb strachy stranou

Jak probíhá reflexní terapie?

Poslední dobou mi chodí e-maily s prosbou o popis průběhu první návštěvy na reflexní terapii. Cítím z nich jak zvědavost tak i trošku strach z toho, co Vás čeká ;-). A tak se pokusím přiblížit průběh terapie tak, jak jí provádím já.

Své terapie začínám omytím chodidel ve vlažné vodě se směsí solí (mořská, himalájská, epsomská) se šalvějí lékařskou. Tato koupel uvolní Vaše chodidla i Vás ;-). Zároveň má antibakteriální účinky. 

Následuje uvolnění chodidla, prstů a dráhy páteře na chodidlech, aby se všechny  dráhy v chodidle uvolnily a mohly nám podat jasnou zprávu. Pak přejdeme k diagnostice reflexních plošek. Tlakem na reflexní plošky jednotlivých orgánů zjistíme, kde je případný problém, přetížení. Postupuji po jednotlivých orgánech podle čínského pentagramu tak, aby jejich stimulace neovlivnila výsledky u dalších plošek. Kde je problém, zjistíme podle citlivosti plošky. Na stupnici 0-10 mi sdělíte míru citlivosti – tzn. jak moc bolí nebo nebolí. Podle zjištěných informací postupujeme dále stimulací orgánů, které volají nejvíce o pomoc, a  s nimi i orgány, které jsou jejich podporou nebo naopak svou špatnou funkcí je silně zatěžují. Ideální je, když se nám podaří dosáhnout úplného ústupu bolesti. Ale nejsem tyran a tak když vidím, že bolest zůstává a je stále silná, snažím se problém řešit více přes orgány v přímé souvislosti dle čínského pentagramu, popř. hlazením bolavé plošky místo stlačování. Jsou i orgány, u kterých stimulace stlačováním dokonce ani není na místě, jako je např. žlučník, na ně používám zklidňující hlazení plošky. V určitých případech doporučím (nebo si o to můžete požádat sami) použití tělových svící na konkrétní plošky. Masáž chodidel končí tzv „sendvičovým hmatem“ a tím se s Vašimi chodidly rozloučím. Masáž reflexních plošek je náhradou bosé chůze, není tedy nijak nebezpečná a mohou ji absolvovat úplně všichni. Omezení mohou nastat při kožním onemocnění chodidel, ale každý jsme jiný a v tomto případě je třeba konzultace předem. Výjimkou jsou zhoubné nádory, zvláště pokud již probíhají chemoterapie, zde je jakýkoliv zásah předurčen k tomu, že bude v rozporu s chemoterapií. Ráda ale pomohu při následné rekonvalescenci po lékařské léčbě.

Čínský pentagram - orgány          Reflexologie chodidla - zóny páteře

Další fází je přímé uvolnění krční páteře. V sedě Vám „pomačkám“ reflexní plošky a dráhy u krční páteře. (V tento moment se může zamotat hlava, prosím, vše mi hlaste.) Pokračujeme v leže na masérském lehátku, kde Vám opět přes reflexní plošky budu uvolňovat dráhy podél páteře a často bolavé SI skloubení, zkontrolujeme delší/kratší nohu a ještě jednou „promačkám“ plošky páteře na chodidle. Pokud máte bolavá záda, popř. tzv. vyhřezlé plotýnky, nemusíte se bát, „nekřupu“, „nemačkám“ obratle, „nekroutím“ páteř, jdou cestou uvolnění úponů a svalů podél páteře. Jedná o měkkou reponaci páteře což je unikátní metoda Ing. Jiřího Janči, zakladatele reflexní terapie v Čechách. Tato metoda byla postupně zdokonalována jeho žáky, manžely Patakyovými, a v této podobě ji praktikuji.

V poslední  fázi, už opět v sedě, promačkám reflexní plošky krční páteře na rukou. Popř. bude-li třeba, ještě uvolníme hrudní koš.

Celá terapie je nejen o mačkání plošek, ale i o výměně a sdílení mezi terapeutem a klientem. Jakékoliv návaly horka, mžitky před očima, návaly emocí, vše sdílejte. Pomůžete tím jak předejít případným větším nevolnostem, tak pomůžete při hledání příčiny problémů. Všechny případné návaly emocí nechte tzv. projít, nebraňte se jim, vše je v pořádku, jen se uvolňují psychické bloky, které za neduhy mohou stát.

Reakce určitých plošek může být ovlivněna jen dočasně, např. stravou cca. až 2 hodiny před terapií. Je dobré min. 1 hodinu před terapií nejíst a pít jen čistou vodu. Pokud se to ale nepodaří, nevadí, jen budeme muset vzít v úvahu možné skreslení informací z reflexních plošek.

Běžná návštěva trvá zpravidla 60 min. V určitý případech a při první návštěvě může terapie trvat až 90 min.

Kdo chce, může se ještě před odchodem projít po masážním koberečku z kamenů, je volně k dispozici pro každého příchozího. Můžete i na koberečku vyzkoušet „bosobotky“, které nabízím střižené a vázané na míru, popř. zprostředkuji materiál k jejich vlastní výrobě.

 

Kompletní úvod s povídáním o tom, co je reflexní terapie, odkud se vzala a čím se zabývá najdete zde: http://www.harmonizacniterapie.cz/cz-kategorie_576629-0-reflexni-masaz-chodidel-oblasti-caker.html.

Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek   ( Fotky můžete vložit po odeslání příspěvku. )
opiště kód
antispam
     Více informací
Copyright © www.harmonizacniterapie.cz, provozováno na systému tvorba e-shopu a pronájem e-shopu Shop5.cz

© www.harmonizacniterapie.cz

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace